what

SAY چیست


یک استارت‌آپ ایرانی در حوزه مسئولیت اجتماعی است که ایده فعالیتِ آن بارها در داخل و خارج کشور بررسی شده تا راهِ حلی برای تغییر وضع موجود در هر جامعه‌ای باشد که در آن کودکان نیاز به حمایت دارند.

SAY چگونه کار می‌کند

با SAY کسانی که اهمیت مسئولیت‌پذیری نسبت به جامعه را دریافته‌اند می‌توانند صدای واقعی هر کودک را بشنوند و داستان زندگی او را بخوانند تا تصمیم بگیرند به عنوان خانواده مجازی او نیازهای معمول زندگی را برای او تامین کنند. در SAY نیازهای هر کودک توسط مددکاران سازمان‌های مردم‌نهاد ثبت می‌شود و بعد از تامین توسط خانواده‌های مجازی – از طریق مددکار – به دست کودک می‌رسد.

شفافیت مالی

در SAY‌ تمام تراکنش‌های مالی شفاف و قابل پیگیری است و کالاها و سرویس‌های مورد نیاز برای هر کودک مختص به او است و تمام اعضای خانواده مجازی از لحظه پرداخت تا تحویل هر کالا و سرویس از مراحل آن با خبر می‌شوند.

خانواده مجازی

کاربران در کنار یک‌دیگر و با محوریت یک کودک واقعی انتخاب می‌کنند که پدر، مادر، خاله، عمو و دیگر نقش‌ها را به عهده بگیرند تا با هم‌راهی یک‌دیگر بتوانند ساده‌تر نیازهای مختلفِ یک زندگی را – با چالش‌هایی کم‌تر – برای کودک‌شان فراهم کنند.

هویت کودکان

ایجاد حس عذاب وجدان و ترحم راهی پایدار برای ایجاد همدلی با کودکان نیست. مسئولیت اجتماعی موضوعی شخصی و آینده‌گرا است و نمی‌توان با تظاهر به آن به موفقیتی پایدار رسید، خصوصا در تعامل با کودکان که مهم‌ترین ملاحظه‌ی ممکن امنیت و آینده‌ی آن‌ها است. به همین دلیل در SAY‌ تمام اسامی تغییر می‌کنند. آواتارهای انحصاری به جای عکس می‌نشینند و داستان زندگی هر کودک با بیش‌ترین دقتِ ممکن به نحوی بازگو می‌شود که هویت او فاش نشود.